Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як вибрати датчик температури (термопару або термоопір)

Ознаки поломки температурного датчика холодильника

Діагностика ускладнюється тим, що ознаки несправності можуть бути такими ж, як і при поломках інших вузлів. Схожі симптоми спостерігаються при розгерметизації, неполадках з термореле, наявності обмерзання, протіканні фреону, виході з ладу крильчатки, перегоранні мотора.

Насамперед, оскільки поломки температурного датчика спостерігаються набагато рідше інших частин холодильника, треба хоча б приблизно визначити відсутність:

  1. значного зледеніння. Лід може заважати руху лопатей вентилятора в системах no frost;
  2. розгерметизації. Оглядають положення дверцят, стан ущільнювача;
  3. протікання фреону. Характерні ознаки — булькання, значні шуми в трубках. Дану поломку складно визначити користувачеві без досвіду. Фахівці для знаходження пробоїв застосовують таку, що піниться, речовину (мильний розчин), що наноситься на трубки, а також відрізають частини магістралі (до випарника, конденсатора) і під’єднують їх безпосередньо. Найчастіше діри спостерігаються близько капілярних трубок, в місцях пайки;
  4. поломок в електроланцюзі терморегулятора і мотора. Перевіряють мультиметром.

Потім, якщо ймовірність відсутності перерахованого висока, переходять до діагностики температурного датчика. Вимірювальна техніка Testo, представлена у величезному асортименті на сайті за посиланням, використовується для підтримання температури та діагностики температурного режиму на промислових об’єктах.

Характерні симптоми поломки термосенсора:

  1. некоректно функціонує охолодження відсіків. Найпростіше визначити поломку, якщо холодильник багатоінсценує і в кожній частині є сенсор. Тоді, якщо один з боксів працює нормально, другий — погано, значить, вийшов з ладу один з датчиків;
  2. не включається компресор або відразу вимикається;
  3. якщо на датчик не підключений до джерела живлення або він вийшов з ладу через внутрішньої поломки, тобто не реагує на будь-яку температуру, мотор працює постійно, незалежно від реальної ситуації в відсіках. Треба врахувати, що такі ж симптоми характерні при несправності термореле, особливо, його електроланцюзі (обриви, замикання);
  4. якщо ж сенсор частково робочий, тобто неправильно відображає температуру, то спостерігаються порушення в інтенсивності охолодження — воно слабке або надмірне (переморожування), ніж виставлене користувачем на панелі управління.

Якщо підсумувати, то симптоми поломки сенсора, це фактично всі порушення охолодження, тому важливо виключити несправності інших частин холодильника з такими ж ознаками.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.