Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Які характеристики кабелів слід враховувати при виборі кабелю для електропроводки?

Електропроводка - це система кабелів і проводів, що забезпечують передачу електричного струму від джерела живлення до споживачів. Правильний вибір кабелю для електропроводки є важливим фактором для забезпечення безпеки та надійності електроустановки.

Характеристики кабелів, які слід враховувати при виборі

При виборі кабелю для електропроводки слід враховувати наступні характеристики:

 1. Номінальна напруга: кабелі повинні бути призначені для роботи під напругою, яка не перевищує номінальної напруги електроустановки.
 2. Номінальний струм: кабелі повинні бути здатні пропускати струм, який не перевищує номінального струму електроустановки.
 3. Тип ізоляції: ізоляція кабелю повинна бути стійкою до впливу навколишнього середовища, температури та електричних полів.
 4. Тип провідників: провідники кабелю повинні бути виготовлені з матеріалів, які мають високу електропровідність і стійкість до корозії.
 5. Виконання кабелю: кабелі повинні мати захисне покриття, яке захищає їх від механічних пошкоджень.

Додаткові фактори, які слід враховувати при виборі

При виборі кабелю для електропроводки слід також враховувати наступні фактори:

 1. Місце прокладки кабелю: кабелі, які прокладаються в приміщеннях з підвищеною пожежонебезпекою, повинні мати спеціальну ізоляцію.
 2. Вид електроустановки: кабелі для освітлювальної електропроводки повинні мати іншу ізоляцію, ніж кабелі для електропроводки силових електроприладів.
 3. Спосіб прокладки кабелю: кабелі, які прокладаються в трубах або гофрованих рукавах, повинні мати іншу конструкцію, ніж кабелі, які прокладаються відкрито.

Вибір кабелю для різних типів електропроводки

Для різних типів електропроводки використовуються різні кабелі.

 1. Для освітлювальної електропроводки використовуються кабелі з мідними провідниками і полівінілхлоридною ізоляцією. Ці кабелі мають маркування ВВГ.
 2. Для силових електропроводок використовуються кабелі з мідними або алюмінієвими провідниками і полівінілхлоридною або гумовою ізоляцією. Ці кабелі мають маркування ВВГ, ВВГнг, ВВГнг-LS, ВВГнг-FRLS.
 3. Для електропроводки в приміщеннях з підвищеною пожежонебезпекою використовуються кабелі з мідними провідниками і полівінілхлоридною ізоляцією, яка має підвищену вогнестійкість. Ці кабелі мають маркування ВВГнг-LS.
 4. Для електропроводки в приміщеннях з підвищеною вологістю використовуються кабелі з мідними провідниками і гумовою ізоляцією. Ці кабелі мають маркування ВВГнг-FRLS.

Як правильно вибрати кабель для електропроводки

Для того, щоб правильно вибрати кабель для електропроводки, необхідно враховувати всі фактори, які були описані вище. Для цього можна звернутися до фахівця або самостійно вивчити відповідну нормативну документацію.

Додаткові поради щодо вибору кабелю для електропроводки

 1. Вибирайте кабель з запасом по потужності. Це дозволить вам без проблем підключати додаткові електроприлади в майбутньому.
 2. Не використовуйте кабелі, які мають пошкодження ізоляції. Це може призвести до пожежі або електротравми.
 3. Регулярно перевіряйте стан кабелів. Якщо ви виявили пошкодження, кабелі необхідно замінити.

Дотримуючись цих простих правил, ви можете вибрати кабель для електропроводки, який буде безпечним і надійним.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.