Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

З вересня в Україні діють нові вимоги до забудовників

В Україні вступили в силу зміни до деяких будівельних норм, яким повинні слідувати всі будівельники та проектувальники. Окремі з них потягнуть за собою важливі наслідки для зовнішнього вигляду українських населених пунктів. Наприклад, в залежності, від чисельності населення, що проживає в них.

Згідно з новими вимогами, в невеликих містах (до 50 000 осіб) забороняється будувати 4-х поверхові і вище будинку. Тут повинні бути тільки 3-х поверхові будівлі. У містах з чисельністю населення від 100 000 до 150 000 дозволяється спорудження житлових будинків, не вище 9-ти поверхів. А ось висотки понад 20-ти поверхів тепер доступні тільки великим містам, в яких проживає понад 150 000 осіб. Крім «блакитних» ліній, що регулюють висотність забудови, в правилах з'явилися «зелені лінії». Вони регулюють питання будівництва в зелених зонах. Є і «жовті лінії», які в певних випадках обмежують висоту житлових будинків уздовж основних магістралей і прийняті з метою безпеки при можливій евакуації. Гарна новина для пішоходів - відтепер люки і дощові каналізації заборонено проектувати на тротуарах. Пішохідні зони, крім того, повинні враховувати потреби людей з інвалідністю. А ось водіям, напевно, не сподобається норма, що обмежує будівництво паркінгів всередині житлових масивів. Їм пропонуються майданчики на відстані 300-500 м від житлових будинків.

Розробили ДБН (державно-будівельні норми) в міністерстві регіонального розвитку.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь