Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як вибрати оптимальне спортивне харчування?

Спорт — невід’ємна складова життя більшості людей.

Для отримання результатів від спортивних занять необхідно відповідально поставитися до трьох основних критеріїв спортивного способу життя.

 1. регулярні тренування;
 2. своєчасний повноцінний відпочинок;
 3. збалансоване спортивне харчування.

Правильний спортивний раціон — це не тільки здорова їжа з урахуванням співвідношення жирів, білків і вуглеводів (ЖБВ), це ще і спеціальні суміші для спортсменів. Кожен такий спортивний продукт виконує свою функцію у харчуванні спортсмена.

Яким буває спортивне харчування?

Контролювати баланс ЖБВ у звичайній їжі з урахуванням сучасного ритму життя не завжди зручно і можливо. Тому на допомогу приходять спеціально розроблені поживні комплекси. Вони бувають різними за своїм складом і дією в залежності від того, на що конкретно спрямовані:

 1. протеїн — практично стовідсотковий білок, застосовується для збільшення м’язової маси;
 2. гейнер — продукт, який містить велику кількість вуглеводів і білків, застосовується спортсменами для набору маси;
 3. креатин — енергетичний продукт, застосовується для збільшення сили м’язів;
 4. L-карнітин — помічник у засвоєнні жирів, також його використовують для схуднення.

Крім цих основних різновидів спортивного харчування, існують також різні амінокислотні та енергетичні комплекси. Найпопулярніший комплекс з амінокислотами у спортсменів — BCAA. До його складу входять дев’ять аміноксилот, незамінних для обміну речовин людини.

Спортивне харчування помилково вважається необхідним тільки для важкоатлетів або бодібілдерів. Насправді комплекси спортивного харчування допоможуть поліпшити обмін речовин і досягти бажаних результатів від тренувань, навіть якщо це простий фітнес або пілатес. Тому спортивне харчування стане незамінною складовою спортивного життя для:

 1. досвідчених спортсменів;
 2. атлетів-новачків;
 3. людей, які дотримуються правильного режиму харчування;
 4. бажаючих отримати максимально результативні тренування.

Залежно від бажаного результату вам знадобляться різні поживні комплекси, кожен з яких необхідно вживати відповідно до графіка ваших тренувань.

Де придбати якісне спортивне харчування?

У спортивного харчування важливим моментом є не тільки склад комплексу, але і якість, виробник і, звичайно, термін придатності. При виборі спортивного харчування необхідно особливу увагу приділити магазину, в якому ви будете його купувати.

Хороший варіант — магазин спортивного питания високої якості від світових брендів, де можна підібрати собі все необхідне. Магазин пропонує спортивні комплекси для професійних атлетів і тих, хто тільки робить перші кроки у спорті.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.