Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як впливає мерчандайзинг на продаж. Золотий трикутник

У роздрібному магазині весь комплекс мерчандайзингу (є і таке поняття) здатний круто повернути продажі, причому як у бік зростання, так і падіння. Головне, все робити правильно. Ось про цей правильний мерчандайзинг у роздрібній торгівлі ми й поговоримо. Спершу давайте розбиратися в розумінні сутності речей.

Існує розуміння, що мерчандайзинг – це викладення товару у торговій точці. Це справді так, але далеко не лише це. У цілому нині під мерчандайзингом розуміється ефективний інструмент просування товару у точці продажів, з допомогою створення атмосфери, сприятливої купівлі. По суті це організація самого процесу продажу кінцевим покупцям та управління ним. Давайте розглянемо напрямки, що стосуються мерчандайзингу більшою чи меншою мірою. Незважаючи на те, що основні цілі, по суті, єдині — збільшення продажу та оптимізація товарного асортименту, проте інструменти дуже відрізняються. Основні напрямки, що стосуються мерчандайзингу в торгівлі.

 1. Планування торгового залу
 2. Торгове обладнання
 3. Основні принципи та правила викладки
 4. Оформлення зовнішнього вигляду точки продажу
 5. Контроль своєчасного поповнення торговими запасами
 6. Розробка методики стимулювання збуту

Саме за це повинен відповідати мерчандайзинг. Нічого собі? Адже це ідеальна сфера обов'язків. Насправді все зовсім інакше - детальніше на сайті https://plan-o-gram.ru/merchandajzing-v-stroitelnyix-diy-setyax. Однак рано ще про практику — трохи теорії. Декілька правил мерчандайзингу, тезово

 1. 65-80% рішень про покупку приймається безпосередньо у магазині
 2. товар, візуально не представлений у залі продажу, не продається
 3. товар, першим поставлений у магазин, повинен і продаватися першим
 4. що більше «золотих трикутників» у торговельній зоні, то більше вписувалося продажу
 5. експеримент у викладанні товарів дозволяє суттєво збільшити продажі
 6. однорідний асортимент необхідно викладати в одному місці
 7. новинки асортименту повинні розміщуватись у найкращих місцях, з погляду продажів.

Як я говорив вище, мерчандайзинг здатний змінити продажі в роздрібному магазині в той чи інший бік. Щоб не бути голослівним, наведу кілька прикладів з моєї особистої практики. Це ті експерименти, які я проводив сам особисто на різних товарних категоріях та у різних магазинах:

 1. Підсвічування товару у скляній вітрині збільшує продажі на 23%
 2. Розміщення опису та основних характеристик на технічно складний товар, безпосередньо поряд із зразком, збільшує продаж групи на 15% — 30%
 3. Розміщення на цінниках «різних заманух» (найкраща ціна, хіт сезону тощо) збільшує продажі на 25-70%
 4. Перевертання товару задньою частиною до покупця (опис, властивості, виробник) знижує продаж на 12%
 5. Відчинені двері до магазину збільшують продажі на 8%.

Думаю, мені вдалося підтвердити заяву, що мерчандайзинг сильно впливає на продаж за рахунок найефективніших способів торгівлі, спираючись на вивчення психології потенційних клієнтів.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.