Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Професійне навчання водіїв та отримання сертифікату код 95 в Польщі

Для офіційного працевлаштування в країнах Євросоюзу автомобіліст повинен мати сертифікат професійної придатності – код 95. Цей документ дає можливість здійснювати пасажирські та вантажні перевезення на території Європи та є обов’язковим для всіх водіїв, що керують транспортними засоби вантажністю від 3 тон.

Щоб отримати сертифікат водій мусить пройти періодичне навчання в спеціальному учбовому закладі певного рівня акредитації. Дозвіл буде дійсним лише в тому випадку, якщо він був отриманий в державі, що входить до складу ЄС. Тобто українські сертифікати ніякої юридичної сили мати не будуть. Кращим варіантом для українців буде отримання 95 коду в Польщі. Таким чином водій зможе зекономити не тільки час, а й гроші.

Навіщо водієві код 95

Необхідність отримання сертифікату обумовлена прийнятою у 2003 році директивою Європейського Парламенту та Ради ЄС 2003/59/ЄС. У законопроекті описано всі нюанси навчання та терміни дії сертифікату.

Насамперед навчання потрібне самому водію, адже на заняттях він отримає цінну інформацію, яка стане йому в нагоді в процесі роботи. Багато автомобілістів не разу не керували сучасними вантажівками із причепами та напівпричепами. Більшість із них не знайома з європейськими правилами та законами. Ключовою метою навчання є якісна підготовка професійних далекобійників. Паралельно з курсами водії проходять медичну комісію та психологічне тестування. Отримати польський код 95 можна у міжнародній академії водіння «Charter Group». Пропонуємо найкращі умови для іноземних курсантів.

Переваги навчання у Польщі

Найкращим місцем для проходження курсів на код 95 для водіїв СНД є Польща, чому є кілька пояснень:

 1. країна розташовується ближче від інших;
 2. іноземну мову вчити не потрібно;
 3. вартість навчання нижче;
 4. витрати на переїзд нижче;
 5. оформити візу простіше.

Співробітники польського навчального центру надають інформаційну підтримку у поданні заявки на навчання, також допомагають швидко оформити візу. Автомобілісту необхідно лише приїхати в країну та пройти потрібний курс.

Особливості навчання на профпридатність водіїв

Навчання для водіїв міжнародного сполучення на код 95 в Польщі триває 4 тижні та передбачає:

 1. 130 годин теорії у групах та індивідуально;
 2. 8 годин практики під керівництвом досвідченого інструктора;
 3. іспит у вигляді тестування, який включає 20 базових питань та 10 спеціалізованих.

На курсі кожен автомобіліст ознайомиться з такими темами та підтемами:

Робота з електронним тахографом:

 1. мануальне введення та коригування даних;
 2. режим праці та відпочинку далекобійника.

Робота з CMR-накладними:

 1. правильне заповнення накладних;
 2. можливі помилки під час заповнення накладних;
 3. перевантаження транспортного засобу;
 4. невідповідність адрес одержання та розвантаження.

Кріплення вантажу в причепі:

 1. методики кріплення вантажу;
 2. підбір типу кріплення залежно від типу вантажу;
 3. розрахунок розподілу вантажу на вісь.

Оплата доріг:

 1. методи оплати європейських шляхів;
 2. відповідальність за неоплачені проїзди;
 3. євровіньєти у країнах Європи;
 4. способи автоматичної оплати доріг.

На практичних заняттях курсанти освоять екстремальне гальмування на слизькій поверхні, їзду в складних кліматичних умовах, маневрування трасою та кільцевий рух. Практика проводиться в межах спеціального тренувального майданчика та на віртуальному симуляторі.

Вартість курсу на код 95 для українців

Вартість періодичного навчання для водіїв складає 2300 злотих. До цієї вартості входить також проживання на базі навчального центру, медична комісія та психологічне тестування.

Кожні 5 років курсант, який пройшов повний курс занять, зобов'язується пройти 5-денну перепідготовку. Ціна короткого курсу на код 95 складає 700 злотих.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.