Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Руйнування дамби Хаджибейського лиману загрожує Одесі катастрофою

Дамба, що захищає Одесу від затоплення водами Хаджибейського лиману, знаходиться в критичному стані. Про це заявив мер Одеси Геннадій Труханов.

«По ту сторону дамби розташовані не тільки житлові будинки, важливі транспортні артерії, а й підприємства хімічної промисловості. І якщо сьогодні Кабмін не прийме рішення, Одесі загрожує екологічна катастрофа», — зазначив він.

Фахівці міського управління цивільного захисту виявили 25 лютого дві промоїни в Хаджибейській дамбі, що утворилися після шторму. Одна з них має близько метра, друга — близько десяти.

Інженер-гідролог Олег Чижик повідомив, що рівень води в лимані зараз на 2 метри вище норми, і якби ця ділянка раніше не була відремонтована, то дамба б не витримала шторму. Тривалий час затримувати воду вона не може.

Олег Чижик вважає, що запуск насосних станцій і перекачування води з лиману в море не дасть належного ефекту: «При максимальному пуску насосної станції реально можна відкачати чотири сантиметри на місяць, тому що один сантиметр при такому рівні води — це близько мільйона кубів».

«Перше, що необхідно зробити, — залатати діри і запобігти подальшому руйнуванню. Друге — знайти гроші і побудувати аварійне скидання. Третє — побудувати нову дамбу, тому що будь-яке зміцнення цієї дамби не може гарантувати її цілісності. З огляду на те, що внизу мільйонне місто, необхідно побудувати нову дамбу з терміном експлуатації не менше 100 років», — стверджує інженер.

«Ключова проблема в тому, що дана споруда — юридично безхазяйна. Понад п’ять років одеська мерія оббиває пороги київських кабінетів, щоб вирішити, нарешті, це питання і почати ремонт дамби. Ми повторно пишемо звернення в усі центральні органи влади. І сподіваємося в цей раз бути почутими», — зазначив мер Одеси.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий