Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Радник Байдена закликає росію зняти морську блокаду з Одеси

США на рівні радників президента Джо Байдена закликають росію зняти морську блокаду із порту Одеси.

У Білому домі радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що США разом з ООН та Україною працюють над відновленням постачання українського зерна. Але морські судна не можуть вийти з порту, бо його заблокували російські кораблі

«Ми публічно закликаємо росію перестати бомбити Одесу, припинити блокаду суден та дозволити комерційний та гуманітарний трафік із порту Одеси. Ми тісно працюємо з Україною та ООН, іншими союзниками та партнерами з цього питання. Ми підтримуємо зусилля, спрямовані на забезпечення постачання цього зерна на світовий ринок для того, щоби можна було повсюдно знизити ціни на продовольство», — зазначив Джейк Салліван.

Загалом, за даними ООН, в українських портах заблоковано і поки що недоступно до вивезення близько 25 мільйонів тонн зерна.

Росія при цьому на рівні заступника міністра закордонних справ заявляє, що згодна розблокувати українські порти, зокрема й Одесу, за умови зняття антиросійських санкцій. Таким чином, росія шантажує весь світ загрозою припинення нормальної торгівлі зерном та хоче далі вести війну проти України, уникнувши санкцій.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.