Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як обрати рацію

Радіостанції використовують для передачі коротких повідомлень. Швидко і безкоштовно. Пристрій стане в нагоді професіоналам і аматорам. Особисто спостерігали, як в торговому центрі сімейна пара координувала свій рух за допомогою 2 рацій.

Тут ми допомагаємо вибрати правильну радіостанцію. Розібрали їх типи, розповіли про діапазонах і що впливає на дальність радіозв'язку. Часто ними користуються не в теплих домашніх умовах, тому звернули увагу на надійність конструкції.

Радіостанції на сайті https://mirkit.com.ua бувають портативні і стаціонарні. Хочете носити з собою - беріть портативну. Вона легка, компактна і з вбудованим акумулятором. Стаціонарну радіостанцію кладуть на стіл або в салон автомобіля. Далеко від розетки від неї немає толку, тому що вимагає харчування.

Деякі рації спеціалізовані:

  1. Автомобільні;
  2. Авіаційні;
  3. Річкові;
  4. Морські.

Автомобільний тип вибирають всі водії, далекобійники. Корпус поміщається в місце під магнітолу 1DIN. Авіаційна встановлюється в приладову панель, є вихід для авіагарнітури. У річковий і морський свій роз'єм. Метод установки не важливий, портативна станція теж може бути спеціалізованою. Головне - підтримка потрібного діапазону.

Найчастіше дозволені громадянські діапазони CB, LPD і PMR. Для спілкування в інших діапазонах доведеться отримати ліцензію. Багато рації, при належній налаштування, зловлять будь-яку частоту. В ефір виходити не варто, нехай працює тільки на прийом.

Діапазони VHF і UHF зайняли комерційні і державні організації, такі як МВС та МНС. У UHF частина частот дозволена: LPD і PMR. Вибирайте портативну радіостанцію з діапазонами LPD і PMR. У місті дальність вище у UHF діапазону, а в лісі - VHF. Якщо виберете дводіапазонну рацію, то зможете спілкуватися в 2 діапазонах одночасно.

Водії, ті ж далекобійники, купують станцію з діапазоном CB. У місті з багатоповерховою забудовою вона не так добре справляється з перешкодами. Найкраще працює в чистому полі, на трасі.

Авіаційна радіостанція працює в діапазоні 108-136 мГц. Морська - від 156 до 163 мГц. Річкова - 300 і 336 мГц.

Дальність радіозв'язку залежить від потужності, але більше від оточення. Перешкоди на шляху радіохвиль нівелюють в нуль найпотужнішу рацію. Рація зазвичай має потужність 4-5 Вт, вибирайте мінімум 2 Вт. Нарощувати потужність надміру немає сенсу. Щоб підвищити дальність зв'язку вдвічі, потужність доведеться збільшити вчетверо. Тільки радіостанція, не розрахована на високу потужність, помре раніше терміну. Краще встановіть довгу антену.

Заряд акумулятора теж впливає на дальність. Вона знижується слідом за голосами, які відсотками заряду батареї. Кращий акумулятор - літій-полімерний (Li-pol), тому що добре переносить мінусові температури.

Якість зв'язку залежить від типу рації. У цифрової радіостанції воно вище. Також у цифрового апарату менше фонового шуму, перешкод, краще якість звуку. Зв'язок шифрується, і ви зможете створити конференцію на одному каналі. Аналогова радіостанція цих переваг позбавлена, зате вона дешевша.

Клас радіостанції можна визначити по її корпусу. Якщо виробник не шукає компроміси, то нутрощі апарату будуть надійно захищені.

Корпус повинен бути міцним і рельєфним, а всередині - металеве шасі. Щоб краще зчіплюється з рукою, а якщо впав, то не розбився. Ось деякі відмінності захисту рацій різних класів:

  1. Бюджетна - без захисту, один пластик.
  2. Середня - захист від ударів, бризок води і пилу IP54.
  3. Професійна - натівський протиударний стандарт MIL-STD 810, захист від іскор, вибухів. Чи витримає 30-хвилинне занурення в воду на 1 метр IP7.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь