Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Вибираємо розетки і вимикачі

Добрий день шановні читачі сайту. У цій статті я хочу поговорити про розетки і вимикачі. Досить часто нам доводиться міняти або просто встановлювати. Як це робити я докладно описав у попередніх статтях: міняємо стару розетку і заміна вимикача освітлення. У цій статті я хочу поговорити про їх виборі. Це при Союзі все було просто – кілька видів розеток і стільки ж вимикачів. До їх якості я ніяких претензій не маю, а кажу лише про обмеженому виборі. В наш час будівельні і спеціалізовані магазини просто «ломляться» від розмаїття фірм-виробників. Причому у кожній з них цілі лінійки цих електричних приладів, дуже часто відрізняються як функціональним призначенням, так і дизайном.

Що стосується дизайну, то тут як кажуть «діло хазяйське» – я вам не порадник. А ось про функціональне призначення можна докладно поговорити. Загалом, розетки і вимикачі за методом установки діляться на два типи: накладні і внутрішні. Накладні зазвичай встановлюються зовні приміщень (на вулиці) або в підсобних і господарських приміщеннях. Установка проводиться прямо на цегляну або оштукатурену стіну або на діелектричну накладку. Внутрішні розетки і вимикачі абсолютно ідентичні за кріпленням і встановлюються всередину, попередньо встановленої електричної коробки. Деякі конструктивні відмінності в кріпленнях між різними фірмами-виробниками можуть мати місце, але сам принцип кріплення зазвичай один і той же.

Вимикачі. Що стосується цих приладів, без яких просто неможливо буде керувати вашої прекрасної люстрою або звичайною лампочкою «Ілліча», то вони розрізняються за кількома ознаками. Звичайні вимикачі освітлення можуть бути одно-, двох-, трехклавишные. Рідко зустрічаються чотирьох - і вище. Що ж ховається під цим великою кількістю клавіш? Вся справа в тому, що кожна клавіша – це окремий вимикач одного абонента. Ось, наприклад, для люстри потрібно як мінімум двоклавішний, щоб окремо включати секції люстри. Якщо у вас приватний будинок або котедж, то можливо вам знадобитися трьохклавішні або навіть більше, щоб вмикати освітлення у двір, на вулицю і т. д. в принципі зараз продаються спеціальні рамки для об'єднання практично будь-якої кількості одноклавишных вимикачів в групу. Але вам доведеться для кожного з них встановлювати електричну коробку. Крім простих вимикачів освітлення існують ще світлорегулятори (диммери) і прохідний виключатель в Алмати. Про них я докладно розповідав у попередніх статтях.

Розетки служать для підключення різного побутового обладнання та електроапаратури. Пройде ще не одне десятиліття, перш ніж ми навчимося ефективно передавати електроенергію будь-якої потужності без проводів і сполучних пристроїв (розеток), а поки доводиться періодично піклується про їх працездатності. Розетки, зразок вимикачів, бувають одинарні і подвійні. Якщо вам цієї кількості недостатньо, то можна взяти купу одинарних і за допомогою декоративної рамки зробити їх необхідну кількість. Крім цього розетки бувають звичайного і євро - виконання. Відмінність їх у тому, що в звичайну не влазить євро-вилка, а в євро-розетку може не влізти вилка старого зразка. Тут дивіться самі, в принципі вся апаратура зараз орієнтована на євро-стандарт, а стару вилку можна запросто замінити на євро. Ще розетки бувають із заземлюючим контактом і без нього. За ціною вони трохи відрізняються один від одного – з заземлюючим зазвичай трохи дорожче. Але якщо ваша квартирна мережа не містить заземлюючого провідника (третій провід в розеткової коробці), то різниці немає, яку ставити.

І ще один момент, для зовнішнього виконання і розетки в Алмати і вимикачі конструктивно виконуються з різним ступенем захисту від погодних умов (волога, пил). Ступінь захисту зазвичай характеризується показником IP – чим він вище, тим вище захист (зазвичай досить IP 54). Але про це докладніше ми поговоримо в наступних статтях. Удачі!Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь